3 põhjust, miks just praegu Ärilaenuga edasi minna

Oma ettevõtluse laiendamine on julge samm, mis vajab põhjalikku läbimõtlemist. On aga mõned head põhjused, miks pikalt kaalumise ja edasilükkamise asemel asjaga kohe pihta hakata. 

Neid põhjuseid tutvustab Eesti Hoiuse juhatuse liige Igor Bukatõi.

Ettevõtlusse investeerimisega kaasnevad alati mõningad riskid. Kas kulutused ikka teenivad end tasa? Ka endas kahtlemine pole ilmselt kellelegi võõras: kas minu plaanid realiseeruvad või tekitan endale vaid mõttetut stressi ja tegelikult pole ju ka praegu väga viga? Kui tahad maitsta edu vilju, pead ettevõtjana olema julge, enesekindel ja sihikindel. Just praegu.

1. Enneta järgmist hinnatõusu

Hinnad on juba tänaseks väga palju tõusnud. Mõtle näiteks ehitussektorile – materjalide hinnad on kohati võrreldes aasta-paari taguse ajaga mitmekordsed. Kasvanud on ka tööjõukulud. Ja ka praktiliselt kõigi teenuste hinnad, sest üldine elatustase on aina kallim.

Samas, kas hinnad hakkavad ühel hetkel langema? Väga vähetõenäoline. Küll aga on tõenäoline see, et hinnad, mis veel pole tõusnud, tõusevad peagi. Seega on mõistlik ka enda äri laiendamisega kohe algust teha, et kulutused oleks tehtud enne, kui olukord veelgi halveneb. Vahet pole, kas pead selleks ostma uut inventari või sõidukeid, tegema juurdeehituse või investeerima tehnosüsteemidesse.

2. Tegutse enne puhkuste algust

Suvisel ajal võtavad paljud tempo maha. See tähendab, et tellimuste täitmine lükkub edasi ja plaanide teostamise peab jätma sügisesse. Aga kohe seejärel, sügisel, kui äritegevus uuesti aktiveerub, tahad sinagi juba oma klientide parimaks teenindamiseks või tootmisvõimsuse suurendamiseks valmis olla.

Seega tasub kiirustada, sest juulini – puhkuste kõrghooajani – on õnneks veel veidi aega.

3. Saa õitsvast majandusest osa

Kuigi hinnad on kasvanud, ei tähenda see, et majandus oleks unne suikunud. Tehinguid tehakse endiselt jõudsalt ja raha on ringluses piisavalt. Ka sina saad sellest kiiremini osa, kui äri laiendad ja ettevõtte käivet suurendad. Nii on sul võimalik koguda ka reservi, et olla valmis aegadeks, kui majandus uuesti jahenema peaks.

Ära muretse, kui sul hetkel laienemisplaanide elluviimiseks ressursse pole. Kui sul on olemas tagatiskinnisvara, millele on võimalik hüpoteek seada, saad oma plaanid realiseerida ärilaenu abil. Nii on see isegi mõistlikum, sest kasvava inflatsiooni tõttu muutub raha odavamaks, vähendades ajas ka laenu tagasimaksete väärtust.

Kinnisvara tagatisel Ärilaen Eesti Hoiusest

Eesti Hoius pakub kinnisvara tagatisel ärilaenu ka ettevõtetele, kes on suurpankadelt eitava vastuse saanud. Taotle mugavalt kodulehel, kogu laenuprotsess on kiire ja liigse bürokraatiata.

  • Laenusumma 10 000 – 500 000 €
  • Laenuperiood kuni 15 aastat
  • Intress al 9% aastas
  • Laenu anname üksnes kinnisvara tagatisel
  • Sobilik väga erineva valdkonna ettevõtetele, sh hiljuti alustanud ettevõtetele

Vaata lähemalt