Küpsiste Kasutamine

Käesolev veebileht sisaldab küpsiseid (cookies).

Küpsis on väike tekstifail, mis salvestatakse kasutaja arvuti kõvakettale veebilehe poolt. Küpsised võimaldavad veebilehel kasutaja arvuti ära tunda ja jätta meelde teave kasutaja külastuse kohta, näiteks tehtud keelevalik ning muud seaded. Selle info põhjal saame kasutajale pakkuda suuremat kasutajamugavust järgmisel veebilehe külastusel. Küpsised ise kasutaja arvutist informatsiooni ei loe.

Küpsiseid on kahte tüüpi – ajutised, ehk seansiküpsised ning püsiküpsised, mis salvestavad info teatud perioodiks kasutaja arvuti kõvakettale. Püsiküpsised võimaldavad anda kasutajale uusimat teavet veebilehe külastamisel. Ajutisi küpsiseid kasutatakse näiteks kasutaja keelevaliku meeldejätmiseks.

Kasutame küpsiseid külastajate statistiliste andmete kogumiseks ja parima personaalse veebilehe funktsionaalsuse pakkumiseks.

Kolmandate osapoolte küpsised, mida kasutavad meie partnerite veebilehed, mis on meie lehele manustatud või millele me lingime. Nende küpsiste tekkimist me ei kontrolli, seega soovitame Teil uurida kolmandate osapoolte lehtedelt nende küpsiste kohta, kuidas neid hallata. Isikuandmete töötlemise seisukohalt on kolmanda osapoole küpsise paigaldajaks vastutav töötleja, kes erineb külastatava võrgulehe haldajast.

Analüütilised küpsised võimaldavad koguda andmeid Teie veebilehe kasutuse kohta, sealhulgas sisu kohta, millele Te veebilehel lehitsedes klõpsate, eesmärgiga parandada veebilehe töökindlust ja ülesehitust. Need küpsised ei kogu teavet, mis võimaldaks võrgulehe kasutajat otseselt tuvastada. Need küpsised võivad olla loodud analüüsiteenust pakkuva kolmanda osapoole poolt, kuid neid kasutatakse üksnes meie veebilehega seotud eesmärkidel.

Reklaamiküpsised võimaldavad analüüsida Teie kui kasutaja eelistusi ning kohandada turundussisu vastavalt Teie huvidele. Küpsised reguleerivad, mitu korda kasutaja konkreetset reklaami näeb ning aitavad ühtlasi mõõta reklaamikampaania tõhusust.

Multimeedia esitamiseks kasutatavad küpsised salvestavad video- või audiomaterjali esitamiseks vajalikku tehnilist teabe, nagu kujutise kvaliteet, võrguühenduse kiirus ja puhverdamise parameetrid. Multimeedia küpsised on üldiselt tuntud kui flash küpsised, kuna tänapäeval enim kasutatud interneti videotehnoloogia on Adobe Flash. Kuna multimeedia esitamine on üldjuhul ajutise iseloomuga, peaksid need küpsised seansi lõppedes aeguma.

KASUTAJA VALIKUD

Kasutajana saate ise otsustada millised küpsised alles jätta, millised kustutada ning rakendada ennetavad meetmed, et vältida küpsiste salvestamist Teie arvutisse. Selleks tuleb muuta veebilehitseja privaatsusseadeid. Vastavalt vajadusele on võimalik blokeerida või kustutada salvestatud küpsised või võtta tagasi nõusolek küpsiste salvestamiseks Teie seadmesse. Tasub siiski teada, et kõikide küpsiste blokeerimine piirab veebilehtede kasutusvõimalusi.

Veebilehte kasutamiseks tuleb Teil lubada seansiküpsiseid, mis võimaldavad ladusat veebilehe kasutamist ning mis kaovad pärast kasutamise lõpetamist.