Galerii: Vaata kuidas üks juhtivatest hoiu-laenuühistutest Eestihoius HLÜ korraldas särava juubeligaala

Hoiu-laenuühistu Eestihoius tähistas koos liikmete ja partneritega Tallinna Lauluväljakul suurejoonelise juubeligaalaga kümnendat tegevusaastat.

„Kliendid eelistavad meid pankadele, sest tagame hoiustele kõrged intressid. Samal ajal hüpoteeklaenude ja autoliisingu kliendid ei pea muretsema euribori ränga tõusu pärast, kuna laenude intressimäärad on fikseeritud“ ütles Eestihoius HLÜ juht Aleksandr Širokov.

Eestihoiuse rohkem kui 1900 liiget teenisid eelmisel aastal ligi 19 miljoni euro suuruse hoiuste mahu pealt 1,2 miljonit eurot intressitulu. Keskmise hoiuse periood on 4 aastat suurusega 11 300 eurot.

„Eestihoiuse asutamisest möödunud 10 aasta jooksul oleme suutnud oma liikmetele pakkuda kindlustunnet, et oleme olnud jätkusuutlikud juba pikka aega ning jätkame samal kursil ka edaspidi,“ selgitas Eestihoiuse juht Aleksandr Širokov. „Eestihoiuse liikmed võivad kindlad olla, et ühistu on tegutsenud äärmise ettevaatlikkusega ning olnud laenude ja tagatiste tasakaalu tagamisel isegi konservatiivne.“

Eestihoiuse äri tugineb algusest peale selgele ja konkreetsele mudelile. Ettevõte investeerib üksnes laenu- ja liisingutoodetesse, mis tagavad pideva positiivse rahavoo ja võimaldavad maksta hoiustajatele väärikaid intresse, hoides samal ajal organisatsiooni likviidsust.

Ühistu andis välja 18 miljoni euro suuruses mahus kinnisvaralaenusid, keskmine laenusummaga ulatus 37 000 euroni. Sõiduvahenditega tagatud autoliisingute maht ületas 2 miljonit eurot, keskmise liisingusummaga 13 000 eurot.

Eestihoius teenis rohkem kui 400 tuhat euro suuruse kasumi.

Meeleolu aitasid luua Luxor Show Groupi tantsuetendus ja maagiliste trikkidega tuntuks saanud kloun Alex Mironov.

Vaata Tiit Mõttuse galeriid: