Nii säästud kui vabanev pensioniraha vajavad kaljukindlat plaani – hoius on kindel valik.

Kiire inflatsiooni eest hoiatavad artiklid on saanud nüüd igapäevaseks. Inimesed, kellel on sääste, on õigustatult mures. Vaba raha tuleb võtta kasutusse või siis kasumlikult tootma panna. Aga kuidas seda teha, kui pole soovi riske võtta?

Veel vähemalt selle aasta lõpuni jätkub Eestis kiire hinnakasv. Just peamiselt hinnakasv on ekspertide sõnul toonud Eestis kaasa muust euroalast kiirema inflatsiooni. Nii on meil raha väärtus üha langema hakanud ja see lööb kõige valusamalt inimesi, kellel on sääste. Aga mitte lihtsalt sääste, vaid sääste, mis seisavad pangaarvel või sularahana niisama jõude.

Peagi on vabanemas ka pensionisambast lahkujate rahad. See mõjutab tegelikult meid kõiki. Ka neid, kes pole vastavat avaldust esitanud või kellel II pensionisammas üldse puudub. „Põhjuse leiame taas hinnatõusust. Kohe, kui suureneb üleüldine tarbimine, on oodata ka kõrgemaid hindu,“ avab HLÜ Eesti Hoius juhatuse liige Tiiu Tälli rahailma toimimise tausta.

Tarbimisralliga ei pea kaasa minema

Üks viis pensionisamba raha või säästud kasutusele võtta, on rahast kohest rõõmu tunda. Teha ära pikalt edasi lükatud remont, osta uus kodutehnika või auto. Minna reisile. Võimalusi on palju, kuid ei maksa unustada, et sellisest kulutamisest saadav rõõm on lühiajaline. Seda enam, et hinnad nüüd veelgi tõusevad ja kulutatava summa eest saab järjest vähem.

„Nutikamad lükkavad selliste kulutuste tegemise lihtsalt edasi. Kasvõi osaliselt. Palju mõistlikum on oma raha kasvama panna ja võtta see kasutusele alles siis, kui hinnad taas paika loksunud,“ annab Tälli head nõu. Turvaliselt ja riskivabalt saab raha lisatulu teenima panna näiteks tähtajalisel hoiusel.

Teeni parem passiivset tulu

Tähtajaline hoiustamine seisneb enda raha paigutamises hoiusesse, mis teenib tulu ilma, et peaksid sellele ise kuidagi kaasa aitama. Tulusus on eelnevalt kokku lepitud ja sa ei pea heale õnnele lootma ega kartma, et raha vahepeal kaob või oma väärtust kaotab.

„Hoiu-laenuühistutes hoolitsevad hoiuste käekäigu eest vastavate teadmistega spetsialistid. Tulu teenitakse läbi laenude väljastamise. Meie ühistu liikmed ei pea kartma ka juhul, kui laenud jäävad tagasi maksmata, sest kõik laenud on kinnisvaraga tagatud. Laias laastus niimoodi tulu teenimine käibki,“ valgustab Tälli. Tema meelest peaks iga inimene, kes oma raha kuhugi lisa teenimiseks investeerib, ise väga hästi aru saama, mida täpselt tema säästudega tehakse.

Näiteks väärtpaberitesse investeerimine jääb tavainimesele tihti veidi segaseks. Sageli pole sellist aega, et end aktsiatega kauplemise nüanssidega kurssi viia. Ja unustada ei maksa ka riske, sest aktsiate puhul ei ole mingeid garantiisid, samas kui tähtajalise hoiustamise puhul on garantii olemas.

Ise valid, kui kauaks raha paigutad

Tavaliselt ühte konkreetset tulu protsenti tähtajalise hoiustamise puhul pole. Tulu suurus sõltub nii hoiustatavast summast kui ka hoiustamise perioodist. Suurimat tulu saab teenida suuremate summade hoiustamisel pikemaks ajaks. Vahel pakutakse kampaania raames soodsamaid tingimusi ka väiksema summa ning lühema perioodi puhul. Seega tasub kindlasti pakkumistega kursis olla. „Ükskõik mis see summa ja periood ka on, kahes asjas saad Eesti Hoiuses hoiustajana kindel olla: inflatsioon sinu raha ei ohusta ning lubatud tulu saad sa igal juhul kätte,“ kinnitab Tälli. Lisaks oled ühistu liikmena alati oma rahaasjadega kursis ja informeeritud kõigest, mis võib sinu heaolu ja turvalisust rahaliselt mõjutada.

Tähtajaline hoius

  • Minimaalne hoiustatav summa 3000 €
  • Periood 6–60 kuud
  • Intress kuni 7,5%*

*Tulenevalt tulumaksuseadusest on hoiu-laenuühistus peetavate eraisikute hoiuste intress maksustatud tulumaksuga. 2021. aastal on tulumaksumäär 20%.

Miks valida hoiustamiseks just Eesti Hoius?

  • Stabiilselt tegutsenud juba 8 aastat, olles üks suuremaid hoiu-laenuühistuid Eestis, mille liikmete arv kasvab stabiilselt.
  • Hoiustamine siin on tulus, hoiustajatele on tegutsemisaja jooksul kokku välja makstud üle 5 miljoni euro intresse.
  • Hoiused on kaitstud kinnisvara tagatistega.
  • Pakub atraktiivseid hoiuseintresse, keskmiselt 6-8% aastas.
  • Hoiustamine on mugav, hoiuse saab avada mugavalt läbi kodulehe www.eestihoius.ee või ühistu kontoris aadressil Pronksi 3, Tallinn.

Igaüks võib olla rahatark!

Soovime Teile edukat investeerimist.

Hoius on kindel valik.