KONVERENTS KULTUURIKATLAS

Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu osales 1. novembril SA Tallinna Arengu-ja Koolituskeskuse poolt korraldatud konverentsil “Omavalitsuste ja kohalike pankade roll Euroopa Investeerimiskava toetamisel”.

KONVERENTS KULTUURIKATLAS - 1

Esinesime ettekandega “Regionaalse hoiu-laenuühistu kogemus kui kommertspanga alternatiiv”, kus rääkisime väljakutsetest ja nende ületamisest Eesti turul hoiu-laenuühistutel, tuginedes Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu kogemustele.

Saime ka kinnitust sellele, et oleme õigel teel ja et minna on veel pikem tee. Kuigi ühistulise panganduse osakaal kasvab Eestis väga kiirelt (üle 100% viimase kahe aasta jooksul), on läänemaailmale järgi jõudmiseni veel väga palju vaja ära teha. Headeks näideteks võib tuua Iirimaa, kus hoiu-laenuühistutes osaleb 77% rahvastikust, samuti Hollandi, kus sisuliselt kogu pangandus on üle läinud ühistulisele vormile. Positiivseid näiteid on veel küllaga.

On rõõmustav tõdeda, et ka Eesti avalikkusel on suur huvi ühistulise panganduse vastu.

Soovime, et ka Eestis jõuaks ühistuline pangandus vähemalt sama tugevale tasemele kui parema elatustasemega riikides ja teeme ka omalt poolt kõik selleks, et see unistus saaks teoks.

Fotoreportaaži üritusest näete meie Facebooki lehel https://www.facebook.com/Eestihoius.ee/