Defitsiit on lõppenud! Nüüd saab jälle uut autot osta

Veel aasta tagasi tuli uut autot osta soovijatel tõsiselt nuputada, kust ihaldatud neljarattalise kõige kiiremini kätte saab. Tänaseks on turg teinud kannapöörde ja ostja on üle pika aja eelisseisus.

Uhiuue auto ostmisel oli aastaid tavapärane praktika, et letihinnast tehti kliendile soodustust. Sageli ei pidanud seda ise küsimagi, sest väike soodustus oli standard.

Pärast koroonaaega see muutus. Kuna raha liikus, oli uute autode ostjaid rohkem kui kunagi varem. Vähe sellest, et soodustusi enam ei tehtud – uutele autodele tekkisid kuudepikkused ootejärjekorrad, sest tootmine ei jõudnud nõudlusele järele. Aga vaikselt on hakanud puhuma uued tuuled.

Tagasi normaalsusesse

Uute autode defitsiidi lõppemisel on mitu põhjust. Kui tootmise kiirust mõjutasid varem teatud komponentide puudumine, sest koroonast laastatud Hiinas olid mitmed tehased pikalt rivist väljas, siis nüüd pole pandeemia enam küsimus. Tehased töötavad taas täisvõimsusel ja kiibipuuduse üle ei kurdeta. Seetõttu on kiirenenud ka tellimuste täitmine.

Teisalt on inimesed üleüldise majanduskriisi ilmingute tõttu muutunud ettevaatlikumaks. Euribori kasv on paisutanud eluasemelaenu makseid ja on muutnud senisest kallimaks ka auto liisimise. Kulusid tõmmatakse koomale ja paljude jaoks pole uue auto ostmine enam prioriteet. See on aga positiivne uudis neile, kes on uue auto ostmist pikalt edasi lükanud ja soovivad just nüüd oma plaani teoks teha.

Hinnad on hakanud sulama

Jälle on autosalongide laod täituma hakanud, samal ajal kui ostuhuviliste arv on kahanemas. Ekspertide sõnul annab see lootust, et tagasi tulevad ka atraktiivsed sooduskampaaniad, sest salongid peavad järelejäänud ostujõuliste klientide nimel jõulisemalt võitlema asuma. Tähelepanelikul vaatlusel on teatud pakkujad juba asunud laoautodele soodustusi tegema. See on hea märk.

Isegi kasutatud autode turgu tabas uute autode defitsiidi ajal hinnatõus. Kes uut kätte ei saanud, valis vähepruugitud variandi, olles nõus selle eest maksma rohkem kui tavaliselt, sest erinevalt salongiautole sai kasutatud auto kohe kätte. Aga ka kasutatud autode hinnad on võtnud suuna langusele. Ja seegi seab uute autode müüjad surve alla.

Kuumakse, mis ei kasva

Paindlikel tingimustel autoliisingut pakume oma liikmetele ka Eestihoiuses. Kui pangast liisingut taotledes peab arvestama euriboriga, mis võib ajas kõikuda ja ka liisingu kuumakset märkimisväärselt kasvatada, siis Eestihoiuse pakutav intress on terveks liisinguperioodiks fikseeritud.

Autoliising Eestihoiusest

  • Summa alates 10 000 €
  • Liisinguperiood 6 kuni 72 kuud
  • Intress alates 12% aastas
  • Kaskokindlustus ei ole kuni summani 15 000 € kohustuslik

Laenumakse ligikaudse suuruse arvutamiseks ja laenutaotluse esitamiseks vaata siia.