Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu uus nimi on Eesti Hoius

Alates 1. maist võttis Põhja-Eesti Hoiu-Laenuühistu kasutusele uue nime Eesti Hoius, mis toob veelgi selgemini esile ühistu olemuse ja sisus – olla Eesti inimesi koondav ja Eesti elu edendav, kohalikul kapitalil põhinev hoiu-laenuühistu.

Ühistu liikmete jaoks ei too uue nime Eesti Hoius kasutuselevõtt kaasa mingeid sisulisi muutusi – ühistu liikmed on ikka ühistu liikmed, Seeniorhoius on endiselt Seeniorhoius ja Lastehoius ikka Lastehoius. Veelgi enam – meie ühistu kodulehe aadress internetis on juba aastaid olnud www.eestihoius.ee ning nüüd astub ka ühistu nimi sellega sama jalga.

Hoiu-laenuühistu juhatuse liige Tiiu Tälli – miks oli ühistule vaja uut nime?

Kõige olulisem põhjus on sisuline – me tegelikult ei tegutse ju ainult Põhja-Eestis, vaid pakume teenuseid kõikjal Eestimaal. Hoiuse saab kasvama panna nii Võru kui Virumaa elanik ning laenu anname nii Läänemaa suvila soetamiseks kui ka Tallinnas äri kasvatamiseks. Uus nimi peegeldabki seda, et me ajame Eesti asja ja pöörame oma tähelepanu sinna, kust pankadel on komme mööda vaadata. Seetõttu on uus nimi ka oma sisult täpsem ja nüüd saavad ka saarlased või mulgid rahuliku südamega meie ühistu liikmeks astuda. Uus nimi toob meie sisu väga hästi esile.

Kuidas just selle nimeni jõudsite?

See on ilus Eesti nimi. Idee pakkus tegelikult välja üks meie ühistu liige, kellele tundus Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu nime iga kord pikalt välja kirjutamine keeruline, aga samas lühendatud PEHLÜ ei tundunud jälle piisavalt sisukas. Täpselt nii ta põhjendaski oma ettepanekut, et me võiksime endale võtta ilusa ja selge nime Eesti Hoius, kui meil juba koduleht ka selle nimega on. Kaalusime seda ja tundus tõesti hea mõte.

Mida sümboliseerib märk Eesti Hoiuse nime kõrval?

Eesti Hoiuse logo on edasiarendus Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu logost. Sellel on kasvav võrseke, mis sümboliseerib nii seda, et igaüks saab panna oma raha kasvama, kui ka seda, et vajadusel aitab võetud laen justkui väetis oma unistused ellu viia ja kasvada. Logo on väga sarnane meie eelmise logoga, nagu ka koduleht eestihoius.ee, mis on juba aastaid kasutusel olnud. Veendusime, et üleminek oleks võimalikult sujuv, sest ühistus endas toimub kõik samamoodi nagu varem, lihtsalt uue nimega.

Kas Eesti Hoiusest saab suurim hoiu-laenuühistu Eestis?

Olla Eesti suurim hoiu-laenuühistu ei ole eesmärk omaette. Meie eesmärk on pakkuda oma liikmetele tulusaid hoiustamisvõimalusi ja paindlikke pangaväliseid laene. Eesmärk on rahulolevad liikmed ja edukad otsused. Küll aga loodame, et uus nimi julgustab inimesi üle Eesti meie ühistuga liituma ja meie teenuseid kasutama. Aitäh, et olete meiega!