Neli põhjust, miks praegu vaba raha hoiusesse paigutada

Mida peaks oma rahaga tegema, kui on kogunenud sääste? Võimalusi on mitmeid ja neist üks tuleks kindlasti välja valida, sest vaba raha lihtsalt seisma jätmine on praegu halvim variant.

Ümberringi räägitakse väga palju rahast – nii säästmisest kui ka investeerimisest. Inimesed on aina suuremas segaduses, sest kõik on nii kiires muutumises. Saadakse aru, et säästudega tuleks kiiresti midagi peale hakata, aga ei teata, mida. Põhja-Eesti Hoiu-laenuühistu juhatuse liige Jekaterina Semjonova soovitab soojalt paigutada raha tähtajalisse hoiusesse ning kinnitab, et enam ei maksa sellega viivitada. Seda peamiselt neljal põhjusel.

1. Ostmiseks pole parim aeg

Loomulikult leidub alati inimesi, kellel on kinnisvara tarvis nüüd ja kohe, mitte millalgi tulevikus. Sel juhul tuleb kodu ära osta ning veenduda, et ost on võimalikult praktiline ja perspektiivikas. Lihtsalt investeerimise eesmärgil praegu kinnisvara pigem osta ei tasuks, sest hinnad on õhku täis. Parem on ära oodata aeg, mil hindade kasv aeglustub ja turg on rahunenud. Kui panna vaba raha seniks tähtajalisse hoiusesse, on õigeks hetkeks ka rahasumma suuremaks kasvanud, mis hõlbustab ostmist veelgi.

2. Inflatsioon on väga kõrge

Seisvat raha hävitab kõige kiiremini just inflatsioon. Võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eesti puhul täheldatud keskmisest kõrgemat inflatsiooni. See tähendab, et raha ostujõud on pideva surve all. Summa ise ei vähene, kuid raha väärtus küll. Tähtajalise hoiustamise puhul kaitseb raha väärtust hoiuseintress. Lisaks inflatsiooni seljatamisele saab õiglase intressi abil teenida ka kasumit. Tähtajalise hoiustamise puhul on hoiu-laenuühistud kõige parem variant, sest pankade pakutud intressimäärad jäävad neile kõvasti alla.

3. Hoiuseintressid võivad langema hakata

Tähtajalisele hoiustamisele pakutavad intressid on ajas muutuvad. Kui kõrget intressi parasjagu pakutakse, sõltub suuresti raha väärtusest. Mida rohkem vaba raha ringleb, seda odavam on võtta laenu ja seda väiksemad on ka hoiuseintressid. Kui vaba raha on vähe, siis muutuvad ka hoiuseintressid kõrgemaks.

Juba praegu on vaba raha päris palju, kuid tänu palgakasvule ning II samba pensionirahade vabanemisele on seda lisandumas veelgi. Seega pole kindel, et uuel aastal pakutavad hoiuseintressid on samal tasemel. Need võivad langeda. Kindlustamaks endale veel mõistlik hoiuseintress, tasub hoius avada esimesel võimalusel.

4. Hoiustamine on jõukohane

Aktsiatesse ja krüptorahasse investeerimine on enda raha kasvatamiseks üks särtsakamaid alternatiive, aga see nõuab lisaks spetsiifilistele teadmistele ka igapäevast pühendumist. Tuleb tutvuda aktsiaturu analüüside ja liikvel oleva infoga, et teaks, mida ja millal osta ning müüa. See võib olla põnev hobi, kuid halva õnne korral võib see lõppeda ka suure kahjumiga.

Tähtajaline hoiustamine on kindla peale minek. Mingeid spetsiifilisi teadmisi pole vaja. Tead täpselt, kus sinu raha on ja kui palju sa hoiustamise pealt teenid. Saad ka ise otsustada, kui sageli sulle intresse välja makstakse – kas iga kuu või alles hoiustamise perioodi lõpus.

Head hoiuseintressid leiad Eesti Hoiusest

Pakume mitmeid erinevaid tähtajalise hoiustamise võimalusi. Hoiuse saad avada meie kodulehel. Kui sa pole veel kindel, milline hoius valida, tule läbi Eesti Hoiuse kontorist aadressil Pronksi 3 – meie sõbralikud teenindajad annavad sulle hea meelega nõu.

 – – –

 Miks valida Eesti Hoius?

  • Ühistu on tegutsenud stabiilselt juba 8 aastat, olles üks suuremaid hoiu-laenuühistuid Eestis, mille liikmete arv kasvab jätkuvalt.
  • Hoiustamine siin on tulus, hoiustajatele on tegutsemisaja jooksul kokku välja makstud hoiuseintresse üle 5 miljoni euro.
  • Hoiused on kaitstud kinnisvara tagatistega.
  • Hoiustamine on mugav, hoiuse saab avada mugavalt läbi kodulehe eestihoius.ee või ühistu kontoris aadressil Pronksi 3, Tallinn.

 

Eesti Hoius

6 230 230

info@eestihoius.ee

Pronksi 3, Tallinn

Kontor on avatud E-R 9.00 – 17.00