Kas tead, milline hoius just sinu vajadustele vastab?

Hoius võimaldab sul praegustel keerulistel aegadel raha väärtust säilitada ja kasvatada. Et teaksid, milline hoius sulle kõige rohkem kasu toob, pead end hoiuste erisustega kurssi viima. See ülevaatlik juhend aitab teha parima valiku.

Kuna raha laenamine on viimasel ajal muutunud üha kallimaks, on vaikselt kasvama hakanud ka hoiuste intressid. Sellegipoolest ei suuda pankade pakutavad madalad tähtajalise hoiuse intressid hoiu-laenuühistu omadega konkureerida.

Kui otsustad hoiu-laenuühistu kasuks, sest soovid rohkem tulu teenida, vali ühistu, kelle tegevus on jätkusuutlik ning kelle ärimudel on end kindlalt tõestanud. Eestihoiuse majandusnäitajatega tutvu siin.

Teeni kuni 6,5% intressi

Tähtajaline hoius on Eestihoiuse kõige populaarsem hoius. Sellega on võimalik teenida kuni 6,5% intressitulu ja hoiuseperioodide valik on lai – 6 kuust kuni 5 aastani.

Hoiuse põhiosa makstakse välja hoiustamisperioodi lõpus, kuid intresside väljamakse perioodi saad ise valida. See võib olla iga kuu, korra kvartalis, korra aastas või hoiustamisperioodi lõpus.

Tähtajaline hoius sobib nii algajale kui ka juba kogenud hoiustajale.

Kindlusta laste tulevik

Lastehoius on mõeldud vanematele ja vanavanematele, kes soovivad järeltuleva põlve elu lihtsamaks teha.

Hoiuse avamiseks on nõutav esmane minimaalne sissemakse vähemalt 2000 €, kuid hiljem võib sissemakseid teha endale sobivas mahus ja tempos, kasvõi 10 € kaupa. Iga hoiusesse lisatud summa hakkab koheselt intresse teenima. See on igal juhul palju parem valik kui jätta lapse jaoks kõrvale pandud raha niisama arvele seisma ja väärtust kaotama.

Kui soovid igakuiseid tagasimakseid

Erihoius hoiusumma väljamaksetega töötab samas tempos nagu tavaliselt laenud – lisaks intressidele hakkavad igakuiselt laekuma ka põhisumma tagasimaksed.

See sobib hoiustajale, kes soovib hoiustatud summa tagasi saada osade kaupa, mitte ühekorraga hoiustamisperioodi lõpus.

Siiski tuleb arvestada, et sellise hoiusetüübi puhul on teenitav intress märksa madalam.

Usinale säästjale

Kogumishoius on sobilik valik siis, kui sul on olemas konkreetne summa, millega soovid hoiuse avada, ent plaanid raha jooksvalt edasi koguda. See tähendab, et sa avad hoiuse vähemalt 3000 € sissemaksega ning teed edaspidi lisasissemakseid täpselt siis ja sellises summas nagu sulle sobib.

Intresside väljamakseid teeme sulle nii sageli kui soovid, kasvõi iga kuu. Hoiuse põhiosa makstakse sulle välja hoiustamisperioodi lõpus.

Väärikas pensionilisa

Seeniorhoius on suunatud eelkõige eakatele. On väga mõistlik elu jooksul kogutud säästud edasi teenima panna ja teha tulu eest väljaminekuid, milleks pensionist ei piisa.

Seeniorhoiuse intress ulatub 6,5%-ni aastas. Intressid makstakse välja ühe summana hoiustamisperioodi lõpus. Raha on võimalik kasvama panna kuni 7 aastaks ja soovi korral saab hoiust pärast selle lõppemist ka pikendada.

Vajad eksperdi nõu?

Kui sulle tundub otsustamine siiski keeruline, astu läbi Eestihoiuse Tallinna kontorist aadressil Pronksi 3 ja pea nõu meie klienditeenindajatega. Kindlasti leiame koos lahenduse, mis tagab sulle hingerahu, et raha ei kaota seistes väärtust, vaid teenib sulle tulu.

Loe lisaks: STATISTIKATEADE. Laenamine on ettevõtete jaoks läinud kallimaks