Kogumishoius. Eesti Hoius

Kogumishoius

Kõige paindlikum viis oma säästude kasvatamiseks. Raha sissemaksed vastavalt Teie valikule. Koguge raha kasumlikult koos meiega!
leaf

Kogumishoius

Iga lisasissemakse hakkab kohe intressi teenima!

Kogumishoius sobib hästi, kui teie eesmärk on koguda raha näiteks puhkuse veetmiseks või laste hariduseks, sisustuse uuendamiseks või muu kallima ostu sooritamiseks. Kogumishoiusele võib kogu kehtivusaja jooksul teha sissemakseid, mis hakkavad kõrgemat intressi teenima alates esimesest päevast.

Hoiuse garanteeritud intress sõltub nii investeerimissummast kui ka hoiuse kehtivusajast. Mida varem Te alustate raha hoiustamisega, seda suuremaid võimalusi pakuvad Teile tänased investeeringud tulevikuks. Kunagi varem pole investeerimine olnud nii tulutoov.

Kogumishoiuse tingimused

Hoiuse aastaintress, kunikuni 5,37%*
Hoiuse põhiosa sissemakse, alates3000 €
Hoiuse periood, aastat12 kuud kuni 5 aastat
Lisasissemaksedvastavalt soovile, minimaalselt 10 EUR
Hoiuseintresside väljamaksmineIga 1, 3, 12 kuu järel või lepingu lõppemisel
Hoiuse põhiosa väljamaksminelepingu lõppemisel
Hoiuselepingu automaatse pikendamise võimalusjah

Nõuded

  • Sisseastumismaks – 10 €
  • Miinimum osakumaks – 30 €
  • 18+ aastat
  • Alaline Eesti elanik või juriidiline isik, kes on registreeritud Eestis

Hoiuste võrdlus

LastehoiusTähtajaline hoiusErihoius hoiusumma väljamaksetegaKogumishoiusSeeniorhoius
Aastaintresskuni 6,5%*kuni 6,5%*kuni 6%*kuni 5,37%*kuni 6,5%*
Esmase sissemakse summa, alates2000 €3000 €3000 €30005000
Hoiustamisperioodal 3 kuni 5 aastatal 6 kuud kuni 5 aastat1, 2, 3 või 5 aastatal 1 kuni 5 aastat5, 6 või 7 aastat (lepingu pikendamise võimalusega)
Lisa-sissemaksedjaheijahjah

* Tulenevalt tulumaksuseadusest on hoiu-laenuühistus peetavate eraisikute hoiuste intress maksustatud tulumaksuga. 2022. aastal on tulumaksumäär 20%.

KUIDAS LIITUDA?

Ühistuga liitumiseks tuleb esitada avaldus:

  1. Interneti teel, täites avalduse vormi (digitaalselt ei ole võimalik liituda)
  2. Meie esinduses aadressil Pronksi tn 3, Tallinn, võttes kaasa isikut tõendav dokument (pass, ID-kaart või juhiload).

KUHU INVESTEERITAKSE SAADUD RAHA JA MILLEGA ON TAGATUD HOIUSED?

Kõik hoiused investeeritakse Eesti majandusse. Põhja-Eesti HLÜ ei investeeri aktsiatesse, fondidesse ega pensionifondidesse.  Kõik väljastatud laenud on tagatud kinnisvarahüpoteegiga ja pandiga. Hoiustena kaasatud rahalised vahendid paigutatakse laenudesse, mis on tagatud kinnisvara hüpoteegiga. Samal ajal pööratakse erilist tähelepanu laenuvõtja tagatiste ja maksevõime hindamisele, mis iseenesest on levinud rahvusvaheline tava ja võimaldab vähendada võimalikke riske. Seega, sellist laenuväljastamise viisi võib pidada piisavalt usaldusväärseks ja turvaliseks nii finantseerivale ühingule kui ka selle investoritele, kelleks antud juhul on hoiustajad

RISKIDE MAANDAMINE PÕHJA-EESTI HLÜ´S?

Põhja-Eesti HLÜ tegevust reguleeritakse ja teostatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadusandlusele. Tulenevalt Eesti Panga poolt kehtestatud määrusele on kõik Hoiu-laenuühistud kohustatud koostama ja esitama igakuiselt hoiu-laenuühistu bilansi, hoiu-laenuühistu kasumiaruande ning kohustusliku reservi nõude arvestuse aruande. Ühistu kohustuste tagamiseks moodustatud reservkapital, mille suuruseks on vähemalt pool osakapitalist. 2016 aastal lisaks kohustuslikule reservile täiendav vabatahtlik reserv, et katta mittetagastatavate laenudega seotud võimalikke riske. Põhja-Eesti HLÜ pakub tagatisega laene maksejõulistele klientidele ning sellega teenitakse raha hoiustajatele.