Intressid tõusevad, see pole halb uudis

Pikka aega on laenuraha olnud soodne. Intresside tõstmisega üritatakse inflatsiooni ohjata. Kui laenajale on see pigem halb uudis, siis hoiustajale mitte.

Sel kevadel ja suvel kuulsime uudiseid nii Euroopa kui Ameerika Keskpankadest. Mõlemad on tõstnud baasintresside määra, mis tähendab tavalise inimese jaoks seda, et laenu võtmine muutub senisest märksa kallimaks. Küllap oled korduvalt kuulnud Euribori tõusmisest, millest räägitakse Eestis kodulaenude kontekstis. Kokkuvõttes peaksid kõrgemad intressid majandust pisut jahutama ja seeläbi ka stabiilsemaks muutma.

Mida see hoiustajale tähendab?

Hoiustaja jaoks ei ole intresside tõusmine halb uudis, sest kui tõusma hakkavad laenude intressid, peegeldub see ka hoiuseintresside kasvus. Juba pikka aega on tähtajaliste hoiuste intressid kas veidi langenud või püsinud muutumatuna. Lõpuks ometi saame aga neid tõsta ka Eesti Hoiuse liikmetele!

Maksihoius on avatud!

Alustasime uut Maksihoiuse kampaaniat, mis võimaldab teenida intressi kuni 8% aastas. Kui sul on mõni hoius äsja lõppenud või tekkinud vaba raha, mille väärtust soovid kasvatada, soovitame paigutada see just Maksihoiusesse.

Kampaania kestab 2. oktoobrini.